Kam na výlet v okolí Lipna

Lipno a celé jeho okolí nabízí velké množství vyžití, ať pro dospělé, tak pro Vaše děti. Je zde například jezerní cyklostezka, Království lesa, Stezka korunami stromů, bobová dráha, adventure golf, několik skiareálů a krásná příroda vybízející k pěším tůrám.

Nápověda: mapa s trasou se Vám zobrazí po kliknutí na jednotlivý symbol (chodec, kolo, auto)

Stezka korunami stromů Lipno Vám nabízí z výšky 40 metrů nezapomenutelné výhledy na Lipenské jezero, krásnou Šumavskou přírodu a při dobré viditelnosti i vrcholky Alp. Na stezce je 11 adrenalinových sekcí, didaktické zastávky a jeden z nejdelších suchách tobogánů v ČR.

Království lesa je krásné lesní hřiště inspirované samotnou Šumavskou přírodou. Nespočet atrakcí a herních prvků Vás uchvátí svou propracovaností a určitě je dobré si na tuto atrakci vyčlenit několik hodin času z Vaší dovolené na Lipně. Království lesa je určené pro všechny generace.

Areál Bobovka v Lipně nad Vltavou Vám nabízí naprostý unikát v České republice a to horskou a korytovou bobovou dráhu na jednou místě, vzájemně mezi sebou propleteny. Součástí je také hospůdka a krásné dětské hřiště. Areál Bobovka je otevřený pro návštěvníky po celý rok.

Rodinný skiareál Lipno nabízí spoustu zábavy pro malé i velké lyžaře a je jedno jestli jste začátečník nebo pokročilý lyžař. Několik kilometrů sjezdovek, snowpark, skicrossová a snowcrossová trať, výukové hřiště Fox park, měřený slalom, zkušení instruktoři, velké množství gastronomických zařízení a mnohem více.

FunSpot Lipno je adventure golfové hřiště s 18 jamkami zasazenými do krásné botanické zahrady s vodopádem a dvěma jezírky s bohatou faunou a flórou. V letních měsících si lze zahrát i večer za příjemné hudby či holografické projekci. Hra je určená pro všechny věkové kategorie.

Cyklostezky

Lipno a jeho okolí je ideálním místem pro všechny milovníky cyklistiky a je jedno jestli jste spíše rekreační cyklista a volíte rovinaté trasy nebo máte rádi výzvy a nevadí Vám zdolat nějaký ten kopec. Na Lipně si přijde na své každý. Krásná cyklostezka vede například kolem Lipenského jezera.

Cyklostezky Lipno a okolí

Ledová magistrála, jedna z nejdelších bruslařských drah na kontinentu. Když počasí přeje a hladina Lipenského jezera zamrzne, tak lze kroužit po více než desetikilometrové dráze. Ledová dráha spojuje obce Frymburk, Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou. Jedná se o bruslení na přírodním ledě.

Vítkův Hrádek se nachází na pravé straně Lipenského jezera a jedná se o nejvýše položený hrad v České republice ve výšce 1053 metrů nad mořem. Z Vítkova Hrádku je krásný výhled na Lipenské jezero, Šumavskou přírodu, Novohradské hory a za dobré viditelnosti také vrcholky Rakouských Alp.

Na levém břehu Lipenského jezera se nachází malebný městys Frymburk. Láká své návštěvníky na krásné náměstí, kostel svatého Bartoloměje, krásnou přírodu, kopec Marta odkud je nezapomenutelný výhled na Frymburk, Lipenské jezero i šumavskou přírodu a množství turistických atrakcí.

Cisterciácký klášter Vyšší Brod se nachází na pravém břehu horního toku řeky Vltavy ve městě Vyšší Brod. Jedná se o velmi významnou kulturní památku v Jižních Čechách a také jediný fungující mužský cisterciácký klášter v České republice. K vidění je zde například Závišův kříž.

Město Rožmberk nad Vltavou ležící v krásném údolí řeky Vltavy láká turisty z celého světa po celý rok na historické centrum s kostelem svatého Mikuláše, hrad Rožmberk nad Vltavou a okolní nedotčenou přírodu. Město je také hojně navštěvováno turisty vodáky, kteří sem přijíždějí z Vyššího Brodu.

Klenot mezi českými městy, to je Český Krumlov, město zapsané od roku 1992 na seznam UNESCO. V samotném centru se nachází krásné uličky s více jak 300 památkově chráněných objektů, největší hradní a zámecký komplex v České republice a také například nejstarší barokní divadlo na světě.

Skiareál Sternstein v Rakousku je ideálním místem pro rodiny s dětmi. 5 kilometrů sjezdovek, dětské výukové hřiště s česky hovořícími instruktory, komfortní lanovka s kabinkami a 6sedačkou, skialpové trasy, běžecké trasy a restaurace s česky hovořícím personálem, to a mnohem víc je skiareál Sternstein.

ZOO Dvorec je nejjižněji položená zoologická zahrada v České republice. V zoologické zahradě Dvorec je k vidění cca 120 druhů zvířat od opic, ptactva, medvěda, lva jihoafrického bílého, hrocha obojživelného, vlků či největší kolekce kober rodu Naja, která je ve Dvorci jediná v Evropě a mnoho dalšího.

Zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou se nachází nedaleko města České Budějovice na břehu velkého Munického rybníka. K vidění je zde na 300 druhů zvířat v zhruba 3000 exemplářích. Většina zde chovaných zvířat pochází z Evropy, převážně České republiky a z mírného klimatu Asie.

Jedna z nejnavštěvovanějších a nejatraktivnějších památek v České republice, to je zámek Hluboká. Jedná se přímo o pohádkový zámek inspirovaný královským zámkem Windsor. Mimo zámeckých interierů určitě stojí také za návštěvu zámecký park. Zámek se nachází u Českých Budějovic. 

Krásná zoologická zahrada Schmiding v Rakousku láká nejen na velké množství zvířat od opic, žiraf, ptactva, tygrů a mnoho dalšího, ale také na krásnou aquazoo, kde lze spatřit krokodýli, různé druhy ryb, ale například i žraloky, muzeum, velký počet dětských hřišť a samozřejmě občerstveních.

Tierpark Altenfeden v Rakousku je otevřen 365 dní v roce. Nachází se zde přes 200 druhů zvířat jako například vlk, zebra, puma, opice, ocelot a mnoho dalších. Celá ZOO je situována na rozloze asi 80 hektarů a pro milovníky pěší turistiky se zde nachází dva okruhy, menší asi 2 hodinový a pak větší, který Vám zabere asi 5 hodin.

Wellness hotel Frymburk nabízí svým návštěvníkům aquapark s vnitřním a venkovními celoročně vyhřívanými bazény, wellness se solnou jeskyní, saunovým světem a množstvím různých procedur, podvodní svět s akvárii a artefakty přibližující svět pod hladinou nejen v České republice. 

Skiareál Hochfich ležící na rakouské straně Šumavy nabízí spoustu zábavy pro rodiny s dětmi i ostřílené lyžaře. Děti určitě ocení výukové hřiště Kids Park, zábavu si užijete ve Funparku či Funslope a na zkušené lyžaře čeká náročnější FIS závodní trať. Samozřejmostí jsou instruktoři a gastronomické služby.

Skipark Frymburk, malý rodinný skiareál ideální pro všechny začínající lyžaře a snowboardisty, stejně tak jako pro zkušené lyžaře, kteří mají rádi klid a pohodu na sjezdovkách. Ve skiparku se nachází dvě sjezdovky a jeden z největších dětských parků v České republice. K dispozici jsou také zkušení instruktoři.

Penzion U Sojků

RODINNÝ PENZION – UBYTOVÁNÍ LIPNO NAD VLTAVOU

KDE NÁS NAJDETE?

Slupečná 6
382 78 Lipno nad Vltavou

KONTAKTUJTE NÁS

+420 777 333 753